Spectrum Filaments otwiera oddział w USA

Firma Spectrum Filaments rozszerza zakres swojej działalności. Od teraz, nasze filamenty za pośrednictwem Spectrum Filaments Americas są teraz dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku oraz na terenie Ameryki Południowej.

Dla Nas, jest to kluczowy krok w strategii rozszerzenia globalnej sieci dystrybucyjnej Spectrum Filaments. Wierzymy, że pozwoli to na zapewnienie naszym klientom szybkiej obsługi i dostępności szerokiej gamy materiałów na wszystkich wymienionych rynkach obu Ameryk.

Rozwój sieci dystrybucji jest ścisłe związany z rozszerzaniem gamy dostępnych materiałów eksploatacyjnych. W 2020 roku, Spectrum Filaments dodało do swojej oferty materiały medyczne – ABS Medical oraz PET-G FX120. ABS Medical to materiał wyprodukowany z granulatu spełniającego wymagania zgodności biologicznej certyfikatów USP w klasie VI lub ISO 10993-1, dzięki czemu wydruki 3D wykonywane z niego są biokompatybilne. PET G FX120 z kolei cechuje wytrzymałość mechaniczna oraz temperaturowa do 120°C. Z uwagi na ten fakt, gotowe elementy można poddać wysokotemperaturowej sterylizacji parowej, przez co materiał można stosować do wytwarzania elementów związanych z m.in. protetyką.

Z końcem kwietnia br. zainstalowaliśmy także kolejną linię produkcyjną, pozwalającą na zwiększenie wydajności produkcji do 24 ton miesięcznie. Dzięki temu możemy bezproblemowo realizować rosnący koszyk zamówień napływających z całego świata.

Partnerzy
Verify Your Spool

Jako jedyna firma w Polsce i jedna z niewielu na świecie posiadamy narzędzie do weryfikacji zakupionych filamentów.

Gdzie kupić

Sprawdź listę naszych dystrybutorów lokalnych jak i internetowych

Do pobrania

Tutaj znajdziesz karty techniczne i inne materiały do pobrania.

Bogata oferta filamentów

Portfolio ponad 50 filamentów o wszechstronnym zakresie właściwości i zastosowań.

Wysoka jakość produktów

Nowoczesne linie produkcyjne, know-how w zakresie produkcji i najwyższej jakości komponenty to filary filozofii Spectrum.

Polska produkcja

Wszystkie oferowane filamenty wytwarzane są w 100% w Polsce.

Profesjonalna pomoc techniczna

Wykwalifikowany zespół służy wiedzą na każdym etapie od doboru materiału aż po ostateczne efekty wydruku.

facebook twitter youtube vimeo linkedin instagram whatsup