Case study

Big Worm (2023) – kinetyczna rzeźba / instalacja artystyczna

„Big Worm (2023)” to kinetyczna rzeźba i instalacja, która zaciera granice między technologią, a naturą tworząc hipnotyzujący taniec mechaniki i organicznych ruchów.

Opracowana przez Andreasa Fürera i Sonjoi Nielsen, ta innowacyjna praca prezentuje harmonijną interakcję między choreografią opartą na maszynach, a odpowiedziami sensorycznymi. Z projektem przypominającym mechaniczną rękę lub mackę, złożone artykulacje rzeźby napędzane są za pomocą prostych mechanizmów bazowych. Projekt zagłębia się w fascynujący obszar odbijającej się mimikry i emulacji, urzeczywistniając spekulatywne współistnienie między postępami technologicznymi, a światem naturalnym. Składający się z 20 części wykonanych w technologii druku 3D robak jest „ożywiany” z wykorzystaniem zaledwie dwóch wytrzymałych serwomechanizmów.

Eksploracja symbiozy

W świecie, w którym technologia i natura często wydają się istnieć w sprzeczności, „Big Worm (2023)” wyłania się jako artystyczne badanie, które mostkuje tę przepaść. Czerpiąc inspirację z organicznych reakcji na bodźce sensoryczne, instalacja tworzy fascynującą narrację wizualną napięcia i interakcji. Mechanika rzeźby, choć stworzona przez człowieka, replikuje płynność i adaptacyjność naturalnych form. Poprzez starannie zaaranżowane ruchy i precyzyjnie zaprojektowaną scenografię, projekt ma na celu uwydatnienie potencjału harmonijnego współistnienia, między pozornie odmiennymi dziedzinami.

Dobór filamentów

Sukces projektu „Big Worm (2023)” zależał nie tylko od innowacyjnego projektowania, ale także od wyboru materiałów. Aby ożywić swoją wizję, Fürer i Nielsen zwrócili się ku filamentom Spectrum, konkretnie ASA Kevlar Natural i ASA Kevlar Black. Te filamenty oferują niezwykłą równowagę wytrzymałości i lekkości, niezbędną do produkcji wydruków w dużych rozmiarach. Dodatek Kevlaru w filamencie minimalizował odkształcenia podczas drukowania, zapewniając precyzyjne wykonanie każdego elementu. Wykorzystanie włókien aramidowych w filamencie zaowocowało ujmującym matowym wykończeniem, podkreślając wizualny urok elementów wydrukowanych w technologii 3D. Ponadto, wytrzymałość filamentów Spectrum pozwoliła rzeźbie przetrwać wyzwania ciągłych obciążeń i stresów w trakcie całej wystawy, potwierdzając ich wyjątkową wydajność.

Spojrzenie w przyszłość

Jako twórcy, którzy nieustannie posuwają granice sztuki i technologii, Fürer i Nielsen już teraz wizualizują swój kolejny projekt. Tym razem planują wykorzystać estetyczny potencjał filamentów SILK PLA z portfolio Spectrum. Dzięki swym intrygującym walorom estetycznym filamenty SILK PLA stanowią ekscytującą ścieżkę do produkcji rzeźb w dużych rozmiarach. Wykorzystując te materiały, artyści spodziewają się odkrycia nowych wymiarów formy i tekstury, jednocześnie zachowując swą zdolność do harmonizacji technologii i natury.                 

  Podziel się swoim projektem i wygraj!

  Maksymalna wielkość pliku: 2Mb

  Spectrum w sieci Nasz Instagram

  Bogata oferta filamentów

  Portfolio ponad 50 filamentów o wszechstronnym zakresie właściwości i zastosowań.

  Wysoka jakość produktów

  Innowacje, know-how w zakresie wytłaczania i najwyższej jakości filamenty to filary filozofii Spectrum. Nasz zespół nieustannie pracuje nad rozwojem nowych materiałów i ich zastosowaniami.

  Polska produkcja

  Wszystkie oferowane filamenty wytwarzane są w 100% w Polsce.

  Profesjonalna pomoc techniczna

  Wykwalifikowany zespół służy wiedzą na każdym etapie od doboru materiału aż po ostateczne efekty wydruku.

  Nie wiesz co wybrać?

  Porównaj filamenty

  Dodano:

  Porównaj filamenty Wyczyść
  facebook twitter youtube vimeo linkedin instagram whatsup