O nas

 1. Spectrum Group Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w produkcji materiałów do druku 3D („filamentów”) wykorzystywanych w drukarkach 3D klasy FDM / FFF.

  Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i gotowi podążać za oczekiwaniami klientów, oferując jednocześnie bardzo szerokie portfolio materiałów do druku 3D oraz możliwości produkcyjne jednego z największych wytwórców filamentu w Europie.

 2. Początki firmy sięgają 2015 r., gdy Spectrum Group Sp. z o.o. zadebiutowało z linią popularnych materiałów PLA i ABS oferowanych w wyjątkowych na tamte czasy pastelowych i nasyconych kolorach, które wyróżniały się na tle konkurencji.

  Pierwszymi przełomowymi na skalę europejską produktami były filamenty Stone Age, charakteryzujące się niepowtarzalnym, kamiennym wyglądem i fakturą doskonale maskującą poszczególne warstwy wydruków 3D. Od tamtej pory sukcesywnie poszerzaliśmy swoją ofertę produktową wprowadzając wiele innowacyjnych materiałów technicznych (w tym tworzywa wysokowydajne i wysokotemperaturowe) i dekoracyjnych.

 3. W naszym portfolio znajduje się obecnie ponad 50 filamentów do druku 3D zróżnicowanych pod kątem walorów estetycznych oraz parametrów wytrzymałościowych i potencjalnych zastosowań. Szeroki asortyment gwarantuje dobór odpowiedniego materiału do niemal każdej aplikacji.

 4. Filamenty produkowane przez Spectrum to zaawansowane materiały o wszechstronnym zakresie właściwości i zastosowań, od wysokiej wydajności po unikalne rozwiązania estetyczne. Starannie wyselekcjonowane surowce i doświadczenie produkcyjne pozwalają każdemu użytkownikowi odkryć pełnię możliwości druku 3D i przenieść nawet najbardziej wielowymiarowy projekt do świata rzeczywistego.

  Nasze linie produkcyjne charakteryzują się bardzo dużą wydajnością, co jest połączone z wysoką jakością finalnych produktów. Ich jakość jest monitorowana na każdym etapie procesu produkcyjnego, a każda szpula filamentu posiada indywidualny raport jakościowy generowany przez nasz autorski system Verify Your Spool.

Powodzenie naszej firmy jest oparte na trzech wartościach stanowiących fundamenty naszej filozofii i codziennej działalności.
 1. Nikt nie jest większy niż Klient

  Każdy Klient jest dla nas tak samo ważny – bez względu na wielkość czy charakter. Jeżeli poszukujesz filamentu do produkcji specjalistycznych lub wymagających aplikacji – dobierzemy najlepsze możliwe rozwiązanie z naszej istniejącej oferty, lub spróbujemy stworzyć coś dopasowanego tylko dla Ciebie. Dotyczy to zarówno koloru jak i samych właściwości fizyczno-chemicznych filamentu. Produkujemy filamenty pod marką własną (Spectrum Filaments), oferujemy produkcję kontraktową (white label), jednakże realizujemy również indywidualne zamówienia specjalne.

 2. Jakość ponad Ilość

  Szybkość i wydajność ma sens tylko wtedy gdy zagwarantowana jest najwyższa możliwa jakość produktu. Dlatego kładziemy znaczny nacisk na ciągły rozwój technologiczny naszej produkcji – począwszy od samych linii produkcyjnych, poprzez oprzyrządowanie i kontrolę jakości, a kończąc na oprogramowaniu do zarządzania i monitorowania procesów wytwórczych. Jakość jest najważniejsza – w naszym przypadku to nie powielany slogan, ale procesy i wysokowydajne maszyny produkcyjne, które to gwarantują.

 3. Innowacja napędza wzrost. Zawsze!

  Nasza firma zawdzięcza swój początkowy sukces produktom, które wyróżniały się na rynku jakością oraz nowatorskiemu podejściu do ich właściwości lub wyglądu. Z biegiem lat portfolio naszych produktów sukcesywnie poszerzało się o materiały techniczne np. o wysokiej odporności temperaturowej lub mechaniczno-chemicznej. Nasza firma nieustannie poszukuje ciekawych pomysłów na tworzenie nowych mieszanek – ale zawsze rozpoczynamy naszą podróż od zastosowania aplikacyjnego. Nie tworzymy nowych filamentów tylko dlatego, że nikt wcześniej ich nie stworzył – produkujemy materiały, które uczynią drukowane produkty lepszymi i bardziej wydajnymi w użytkowaniu.

Każda szpula sygnowana logo Spectrum Filaments opuszczająca nasze linie produkcyjne posiada indywidualny raport jakościowy generowany przez nasz autorski system.

Podczas produkcji każdy 1 mm materiału jest stale mierzony w dwóch osiach z dokładnością ± 0,8μm. Aby mieć pewność, że wynik pomiaru jest wiarygodny, stosujemy certyfikowane mierniki laserowe zaprojektowane przez renomowaną szwajcarską firmę.

Informacje jakie są zbierane przez system to:

 • przebieg średnicy na całej długości filamentu
 • średnia ze średnicy
 • owalność i odchylenie standardowe dla każdego kilograma wyprodukowanego i nawiniętego na szpulę materiału

Dane są archiwizowane przez system i katalogowane. Każda wyprodukowana szpula filamentu otrzymuje swój własny identyfikator, a nasz system zwraca komplet informacji na temat jego procesu produkcyjnego. Jest to możliwe do sprawdzenia poprzez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na szpuli lub poprzez wprowadzenie indywidualnego numeru ID na stronie Verify Your Spool.

Zrównoważony rozwój

Bardzo dużą wagę przykładamy do kwestii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Nasza oferta produktowa jest sukcesywnie poszerzana o produkty przyjazne środowisku naturalnemu – tworzymy materiały oparte o recyklaty i biodegradowalne biotworzywa, które nawinięte są na ekologiczne kartonowe szpule.

Bogata oferta filamentów

Portfolio ponad 50 filamentów o wszechstronnym zakresie właściwości i zastosowań.

Wysoka jakość produktów

Innowacje, know-how w zakresie wytłaczania i najwyższej jakości filamenty to filary filozofii Spectrum. Nasz zespół nieustannie pracuje nad rozwojem nowych materiałów i ich zastosowaniami.

Polska produkcja

Wszystkie oferowane filamenty wytwarzane są w 100% w Polsce.

Profesjonalna pomoc techniczna

Wykwalifikowany zespół służy wiedzą na każdym etapie od doboru materiału aż po ostateczne efekty wydruku.

Nie wiesz co wybrać?

Porównaj filamenty

Dodano:

Porównaj filamenty Wyczyść
facebook twitter youtube vimeo linkedin instagram whatsup