Aktualności

17 stycznia 2023

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, iż wprowadzamy do oferty nowe warianty kolorystyczne dla PLA Premium oraz PET-G Premium. Naszym celem jest zapewnienie szerokiego spektrum kolorów użytkownikom końcowych drukarek 3D w technologii FDM. Mamy nadzieję, że dzięki naszym nowym kolorom wydruki naszych klientów będą jeszcze bardziej unikalne.

23 grudnia 2022

Podczas targów Formnext 2022 zaprezentowaliśmy nowe materiały, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

3 października 2022

Tym razem postanowiliśmy wybrać się na Maker Faire, który odbywa się w stolicy naszych południowych sąsiadów – Pradze.

23 września 2022

W dniach 10-11.09.2022 w Hanowerze (Niemcy) odbyły się targi branżowe pod szyldem znanego i lubianego Maker Faire. Nie mogliśmy tego przegapić!

19 maja 2022

W maju mieliśmy okazję wziąć udział w Targach RapidTech Erfurt 2022, jednym z największych wydarzeń z zakresu procesów wytwarzania przyrostowego. Zobacz, co prezentowaliśmy na naszym stoisku.

27 kwietnia 2022

Z wielką radością informujemy, że do naszego asortymentu dołączają kolejne produkty, które usprawnią Twój druk 3D. Zobacz najnowsze filamenty na dużych szpulach oraz nowe rodzaje materiałów.

20 listopada 2021

Ostatnio mieliśmy okazję brać udział w Targach Formnext 2021, jednym z największych i najbardziej znanych wydarzeń branżowych, na którym można poznać najnowsze trendy dotyczące druku 3D. Podczas tego wydarzenia zaprezentowaliśmy najnowsze materiały wprowadzone do naszej oferty.

15 listopada 2021

Formnext to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej branży. Międzynarodowe targi druku 3D pozwalają takim firmom jak Spectrum Filaments zaprezentować swoje nowoczesne produkty i technologie, a także dowiedzieć się wielu nowinek ze świata.

17 października 2021

Już po raz kolejny w tym roku, mieliśmy okazję gościć na Maker Faire, tym razem w Aarhaus w Danii. W drugim co do wielkości mieście w tym kraju, które stanowi ważny port morski i węzeł kolejowy, mogliśmy prezentować swoje produkty oraz podziwiać wyroby i projekty innych twórców i marek. Zobacz, jak wyglądało całe wydarzenie! Maker […]

15 września 2021

Maker Faire ma swoje korzenie w USA. Amerykanie nazywają to ?Najwspanialszym show (& Tell) na Ziemi?. ??Maker Faire to wystawa wynalazków, wesołe miasteczko, a jednocześnie coś zupełnie nowego. To przyjazny rodzinom festiwal innowacji, kreatywności i technologii. Tutaj twórcy zbierają się, aby zaprezentować swoje projekty szerokiej publiczności. Twórcy to zazwyczaj entuzjaści majsterkowania, kreatywne umysły lub eksperci […]

18 sierpnia 2021

Filamenty WOOD z dodatkiem naturalnego drewna to niezwykłe rozwiązanie dla miłośników naturalnych i ekologicznych rozwiązań. Od teraz druki 3D z tego materiału mogą mieć również odcień naturalnego drewna dębowego wystarczy, że skorzystasz z najnowszego filamentu WOOD OAK. Naturalny druk 3D? To możliwe! Filament Spectrum WOOD to materiał powstały na bazie czystego PLA oraz naturalnych drobin […]

16 sierpnia 2021

Przedstawiamy nowy kolor w naszej ofercie, czyli filament ASA 275 w odcieniu Traffic Yellow. Ta piękna, wyrazista żółć zachwyci każdego, komu zależy na pełnych wyrazu, soczystych odcieniach wydruków 3D! Filament ASA do zadań specjalnych Filamenty ASA powstają na bazie akrylonitryl-styren-akrylanu, który jest niezwykłym materiałem o niesamowitych właściwościach. Jego główną zaletą jest wysoka odporność na działanie warunków […]

13 maja 2020

Dla Spectrum Filaments ostatnie tygodnie to pracowity czas. W ramach zwiększania wydajności, pod koniec kwietnia br. zainstalowana została trzecia już linia produkcyjna.

24 marca 2020

Obecna sytuacja, spowodowana pandemią COVID-19, mobilizuje firmy z branży druku 3D do szybkiego działania. My również nie pozostajemy obojętni na zaistniały stan rzeczy. Projektanci Spectrum Filaments przygotowali projekt specjalnego elementu, który umożliwia otwieranie drzwi bez używania dłoni. Drukowany 3D element pozwala na łatwiejsze otwieranie drzwi łokciem lub przedramieniem.

9 marca 2020

Ubiegły rok był dla Spectrum Filaments szczególnie intensywny. Firma, szerząc popularność rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych odbyła swoiste tournee po Europie przybliżając, zarówno profesjonalistom jak i amatorom druku 3D swoje produkty.

1 stycznia 2020

Ceramiczne filamenty Spectrum bazują na poliamidzie, co odróżnia je od innych, pokrewnych materiałów do druku 3D w formie drutu, wykorzystujących metal, które bazują np. na stosunkowo toksycznym POM.

22 listopada 2019

Jedną z najważniejszych imprez targowych dla branży wytwarzania przyrostowego i nowoczesnej produkcji przemysłowej są odbywające się we Frankfurcie Targi Formnext.

15 listopada 2019

Podczas targów Formnext 2019 zaprezentowana zostanie nowa linia filamentów skierowanych do przemysłu.

Partnerzy
3drukarki
botland
enoztech
seb-comp
zadar
Verify Your Spool

Jako jedyna firma w Polsce i jedna z niewielu na świecie posiadamy narzędzie do weryfikacji zakupionych filamentów.

Gdzie kupić

Sprawdź listę naszych dystrybutorów lokalnych jak i internetowych

Do pobrania

Tutaj znajdziesz karty techniczne i inne materiały do pobrania.

Bogata oferta filamentów

Portfolio ponad 50 filamentów o wszechstronnym zakresie właściwości i zastosowań.

Wysoka jakość produktów

Innowacje, know-how w zakresie wytłaczania i najwyższej jakości filamenty to filary filozofii Spectrum. Nasz zespół nieustannie pracuje nad rozwojem nowych materiałów i ich zastosowaniami.

Polska produkcja

Wszystkie oferowane filamenty wytwarzane są w 100% w Polsce.

Profesjonalna pomoc techniczna

Wykwalifikowany zespół służy wiedzą na każdym etapie od doboru materiału aż po ostateczne efekty wydruku.

Nie wiesz co wybrać?

Porównaj filamenty

Dodano:

Porównaj filamenty Wyczyść
facebook twitter youtube vimeo linkedin instagram whatsup