Case study

ASA 275 – niestandardowa osłona kabla do złącza samochodowego

Filament ASA 275 znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach, w tym między innymi w produkcji oprzyrządowania lub tworzeniu części użytkowych. W dzisiejszym studium przypadku przyjrzymy się konkretnym zastosowaniom, prezentując przy tym doświadczenia naszego klienta Z_CAD_SK w branży motoryzacyjnej, a dokładniej w dziedzinie tuningu samochodów. Należy pokreślić, że przedstawione rozwiązania mają zastosowanie w prototypach projektów samochodów i nie są przeznaczone do użytku na drogach publicznych ani w niekontrolowanych warunkach. Te pojazdy różnią się znacząco od modeli seryjnych, ponieważ poddawane są licznych modyfikacjom, począwszy od komponentów silnika, aż po podwozie i elementy karoserii. Nasz klient dzieli się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem naszych filamentów w tych nietypowych zastosowaniach.

Czym może być oprzyrządowanie? W montażu części elektronicznych występuje pojęcie „fixtur”, które odnosi się do specjalnych urządzeń, narzędzi lub konstrukcji pozwalających na właściwe zamocowanie, podtrzymywanie lub stabilizację przedmiotów lub komponentów w określonej pozycji w celu przeprowadzenia konkretnych operacji lub pomiarów. Ze względu na ergonomię oraz trudny dostęp do montażu poszczególnych elementów elektronicznych, takich jak na przykład wiązki przewodów, fixtury mogą mieć bardzo skomplikowany kształt i być narażone na działanie obciążeń w różnych kierunkach. Jednym z zastosowań naszego filamentu ASA 275 jest modyfikacja konektora (rysunek 1) wraz z obudową pełniącą funkcję fixtury, co ułatwia montaż i demontaż konektora.

Modyfikacja ta zabezpiecza przewody przed wyrwaniem się ze złącza podczas odłączania od jednostki sterującej oraz amortyzuje lekkie obciążenia powstające podczas odginania i przesuwania przewodów podczas obsługi samochodu. Do tego celu klient wykorzystał nasz filament ASA 275, który okazał się odpowiedni do wytworzenia cienkościennej części konektora. Wytrzymałość tego materiału w połączeniu z jego elastycznością sprawiła, że idealnie sprawdza się on w zabezpieczaniu przewodów, zwłaszcza podczas łączenia i rozłączania konektora (rysunek 2).

Filament ASA 275 jest swoistym narzędziem, które można z powodzeniem wykorzystywać w innowacyjnych projektach, zarówno w dziedzinie motoryzacji, jak i w innych branżach przemysłu. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem, jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem naszych filamentów w swoich projektach lub potrzebujesz profesjonalnej pomocy w ich realizacji.

Jeśli zaś chciałbyś podzielić się swoimi pomysłami na praktyczne zastosowanie naszych filamentów, skontaktuj się z nami pod adresem: office@spectrumfilaments.com. Wybrane projekty są nagradzane szpulami filamentu lub gadżetami firmowymi. Oczekujemy na Twoje inspirujące pomysły!

  Podziel się swoim projektem i wygraj!

  Maksymalna wielkość pliku: 2Mb

  Spectrum w sieci Nasz Instagram

  Bogata oferta filamentów

  Portfolio ponad 50 filamentów o wszechstronnym zakresie właściwości i zastosowań.

  Wysoka jakość produktów

  Innowacje, know-how w zakresie wytłaczania i najwyższej jakości filamenty to filary filozofii Spectrum. Nasz zespół nieustannie pracuje nad rozwojem nowych materiałów i ich zastosowaniami.

  Polska produkcja

  Wszystkie oferowane filamenty wytwarzane są w 100% w Polsce.

  Profesjonalna pomoc techniczna

  Wykwalifikowany zespół służy wiedzą na każdym etapie od doboru materiału aż po ostateczne efekty wydruku.

  Nie wiesz co wybrać?

  Porównaj filamenty

  Dodano:

  Porównaj filamenty Wyczyść
  facebook twitter youtube vimeo linkedin instagram whatsup