Wybierz rodzaj filamentu

Pobierz uchwyt do otwierania drzwi bez użycia dłoni i zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Obecna sytuacja, spowodowana pandemią COVID-19, mobilizuje firmy z branży druku 3D do szybkiego działania. My również nie pozostajemy obojętni na zaistniały stan rzeczy. Projektanci Spectrum Filaments przygotowali projekt specjalnego elementu, który umożliwia otwieranie drzwi bez używania dłoni. Drukowany 3D element pozwala na łatwiejsze otwieranie drzwi łokciem lub przedramieniem.

Element przystosowany został do klamek o kształcie cylindrycznym. Montaż elementu wymaga jedynie czterech śrubek z nakrętką – nie ma potrzeby ingerencji w budowę drzwi ani klamki. Bez problemu możecie zainstalować go zarówno w domu, jak i miejscu pracy.Sam element jest prosty do wydrukowania i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej. Możliwy jest do pobrania ze strony spectrumfilaments.com w formacie .stl

Rekomendowanym materiałem do wydruku jest ABS GP450. Jest to konstrukcyjny filament do drukowania 3D. Materiał ten jest bardzo przydatny do drukowania trwałych i odpornych na uderzenia części. ABS GP450 wykazuje znacznie wyższą wytrzymałość mechaniczną niż inne podobne materiały dostępne na rynku.

Proponowane parametry druku 3D:

  • wypełnienie – 70%
  • średnica głowicy – 0,4
  • wysokość warstwy – 0,29 mm
  • wymagane struktury supportowe

Średni czas wykonania elementu to około ośmiu godzin. Do jego wykonania potrzebne będzie 100 gramów materiału.

Zachęcamy do udostępniania, pobierania i drukowania 3D naszego modelu. Ten niepozorny element może zwiększyć wasze bezpieczeństwo zarówno w waszym miejscu pracy jak i domu. Pochwalcie się zdjęciami wydrukowanych i zainstalowanych elementów na swoich profilach na Instagram, oznaczając je #spectrumfilaments.

POBIERZ MODEL

Partnerzy
Verify Your Spool

Jako jedyna firma w Polsce i jedna z niewielu na świecie posiadamy narzędzie do weryfikacji zakupionych filamentów.

Gdzie kupić

Sprawdź listę naszych dystrybutorów lokalnych jak i internetowych

Do pobrania

Tutaj znajdziesz karty techniczne i inne materiały do pobrania.

Bogata oferta filamentów
Wysoka jakość produktów
Polska produkcja
Profesjonalna pomoc techniczna
facebook twitter youtube vimeo linkedin instagram whatsup