Uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej

Dla Spectrum Filaments ostatnie tygodnie to pracowity czas. Wzrost zapotrzebowania materiału do druku 3D, wynikający m.in. z zapotrzebowania filamentu do druku 3D zastępczych środków ochrony osobistej to dla nas motywacja dla wzmożonej pracy. W ramach zwiększania wydajności, pod koniec kwietnia br. zainstalowaliśmy trzecią już linię produkcyjną.

Jeśli chodzi o linie do produkcji filamentu, obowiązują tu dwie strategie: instalacja wielu tanich i mało wydajnych systemów z Chin, lub stawianie na drogie, jednostkowe systemy, wyposażone w autorskie rozwiązania, które pod względem efektywności dorównują trzem lub czterem liniom chińskim. Spectrum Filaments od początku kroczyło drugą drogą.

Nową linię zainstalowano 20 kwietnia br. Cechuje ją bardzo wysoka wydajność pozwalająca na produkcję ok. pół tony filamentu na dobę. To dwukrotnie szybciej niż średnia prędkość linii produkcyjnych, w jakie wyposażone są konkurencyjne firmy. Tym samym, linie Spectrum FIlaments są jednymi z najszybszych w Europie. Dzięki kolejnej linii jesteśmy w stanie produkować ok. 24 ton materiału miesięcznie!

Tak wysoka prędkość produkcji jest możliwa dzięki odpowiedniemu ekstruderowi, długim wannom w których chłodzi się produkowany filament oraz całej masie autorskich rozwiązań konstrukcyjnych w których opracowaniu pomogło Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji. Nasze linie produkcyjne posiadają m.in. specjalne głowice zapewniające odpowiedni rozkład tworzywa i wysoką homogeniczność materiałów oraz szereg narzędzi do produkcji różnych typów materiałów (np. niezależnych ślimaków z różnymi strefami mieszania).

Jakość wytwarzanych przez nas produktów oraz podejście do klienta jest doceniane przez odbiorców z całego świata, w tym czołowych koncernów chemicznych, które wybierają Spectrum Filaments jako producenta swoich rozwiązań.

Spectrum w sieci Nasz Instagram

Bogata oferta filamentów

Portfolio ponad 50 filamentów o wszechstronnym zakresie właściwości i zastosowań.

Wysoka jakość produktów

Innowacje, know-how w zakresie wytłaczania i najwyższej jakości filamenty to filary filozofii Spectrum. Nasz zespół nieustannie pracuje nad rozwojem nowych materiałów i ich zastosowaniami.

Polska produkcja

Wszystkie oferowane filamenty wytwarzane są w 100% w Polsce.

Profesjonalna pomoc techniczna

Wykwalifikowany zespół służy wiedzą na każdym etapie od doboru materiału aż po ostateczne efekty wydruku.

Nie wiesz co wybrać?

Porównaj filamenty

Dodano:

Porównaj filamenty Wyczyść
facebook twitter youtube vimeo linkedin instagram whatsup