Uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej

Dla Spectrum Filaments ostatnie tygodnie to pracowity czas. Wzrost zapotrzebowania materiału do druku 3D, wynikający m.in. z zapotrzebowania filamentu do druku 3D zastępczych środków ochrony osobistej to dla nas motywacja dla wzmożonej pracy. W ramach zwiększania wydajności, pod koniec kwietnia br. zainstalowaliśmy trzecią już linię produkcyjną.

Jeśli chodzi o linie do produkcji filamentu, obowiązują tu dwie strategie: instalacja wielu tanich i mało wydajnych systemów z Chin, lub stawianie na drogie, jednostkowe systemy, wyposażone w autorskie rozwiązania, które pod względem efektywności dorównują trzem lub czterem liniom chińskim. Spectrum Filaments od początku kroczyło drugą drogą.

Nową linię zainstalowano 20 kwietnia br. Cechuje ją wydajność na poziomie 120 metrów na minutę, co oznacza, że pozwala na produkcję ok. pół tony filamentu na dobę. To dwukrotnie szybciej niż średnia prędkość linii produkcyjnych, w jakie wyposażone są firmy europejskie. Tym samym, linie Spectrum FIlaments są jednymi z najszybszych w Europie. Dzięki trzeciej linii firma jesteśmy w stanie produkować ok. 24 ton materiału miesięcznie!

Tak wysoka prędkość produkcji jest możliwa dzięki odpowiedniemu ekstruderowi, długim wannom w których chłodzi się produkowany filament oraz całej masie autorskich rozwiązań konstrukcyjnych w których opracowaniu pomogło Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji. Nasze linie produkcyjne posiadają m.in. specjalne głowice zapewniające odpowiedni rozkład tworzywa i wysoką homogeniczność materiałów oraz szereg narzędzi do produkcji różnych typów materiałów (np. niezależnych ślimaków z różnymi strefami mieszania).

Jakość wytwarzanych przez nas produktów oraz podejście do klienta jest doceniane przez odbiorców z całego świata – w tym czołowych koncernów chemicznych, które wybierają Spectrum Filaments jako producenta swoich rozwiązań.

Partnerzy
Verify Your Spool

Jako jedyna firma w Polsce i jedna z niewielu na świecie posiadamy narzędzie do weryfikacji zakupionych filamentów.

Gdzie kupić

Sprawdź listę naszych dystrybutorów lokalnych jak i internetowych

Do pobrania

Tutaj znajdziesz karty techniczne i inne materiały do pobrania.

Bogata oferta filamentów

Portfolio ponad 50 filamentów o wszechstronnym zakresie właściwości i zastosowań.

Wysoka jakość produktów

Nowoczesne linie produkcyjne, know-how w zakresie produkcji i najwyższej jakości komponenty to filary filozofii Spectrum.

Polska produkcja

Wszystkie oferowane filamenty wytwarzane są w 100% w Polsce.

Profesjonalna pomoc techniczna

Wykwalifikowany zespół służy wiedzą na każdym etapie od doboru materiału aż po ostateczne efekty wydruku.

facebook twitter youtube vimeo linkedin instagram whatsup