Spectrum Filaments Tour, czyli podsumowanie 2019 roku

Ubiegły rok był dla Spectrum Filaments szczególnie intensywny. Firma, szerząc popularność rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych odbyła swoiste tournee po Europie przybliżając, zarówno profesjonalistom jak i amatorom druku 3D swoje produkty.

Pierwszym odwiedzonym miastem było Monachium, w który jak co roku odbywało się wydarzenie Make Munish, będące mekką majsterkowiczów i amatorów rozwiązań DIY. W dniach 2-3.03.2019 roku miasto zamieniło się w miejsce spotkań i wymiany doświadczeń entuzjastów technologii przyrostowych z całej Europy. W czasie dwudniowego eventu odwiedzający mieli szansę odwiedzić stanowiska wystawowe popularnych firm z branży druku 3D, a także poszerzyć swoją wiedzę za sprawą dedykowanych warsztatów i seminariów wykładowych.

Spectrum Filaments było oficjalnym Partnerem Wspierającym wydarzenia.

Następnie przyszedł czas na Maker Fair 2019 czyli wydarzenia realizowane w lokalizacjach na całym świecie, będącego okazją do spotkania się entuzjastów nie tylko technologii addytywnych, ale wszystkiego co wpisuje się w szeroko pojęte określenie ?DIY? (ang. zrób to sam?). W ramach wydarzenia Spectrum Filaments odwiedziło następujące miasta:

  • Wiedeń – 4-5.05
  • Berlin – 17 – 19.05
  • Praga – 22 – 23.07
  • Hannover – 17 – 18.08
  • Rzym – 18 – 20.10

Podczas wydarzeń, stoisko Spectrum Filaments zawsze przyciągało uwagę zarówno entuzjastów technologii addytywnych, jak i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z drukarkami 3D. Za sprawą szerokiego portfolio materiałów – od materiałów dekoracyjnych po inżynieryjne i specjalistyczne, Spectrum Filaments odpowiada na różnorodne potrzeby.

Zwieńczającym rok 2019 wydarzeniem było uczestnictwo w targach Formnext (10-13.11.2019), będących największym wydarzeniem w Europie, dedykowanym przedstawicielom firm z branży technologii addytywnych.

Na Formnext 2019 pojawiło się się aż 285 nowych wystawców z 29 krajów, co stanowiło aż 38% w stosunku do ich całkowitej liczby (740). Spośród zarejestrowanych firm 65% pochodzi spoza Niemiec, m.in. z Chin, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Hiszpanii i Holandii.

Na targach Formnext po raz pierwszy zaprezentowana została również nowa linia Spectrum Industrial skierowana do użytkowników z branży przemysłowej, gdzie materiały muszą spełniać restrykcyjne wymagania dotyczące jakości. W nowej, specjalistycznej serii materiałów znalazły się m.in. filamenty wzmacniane włóknem węglowym oraz tworzywa inżynieryjne na bazie PA6 lub PET.

Dla Spectrum FIlaments wydarzenie pozwoliło nie tylko dotrzeć do nowych klientów, ale również wymienić spostrzeżeniami i cennymi doświadczeniami z przedstawicielami innych firm z branży druku 3D. Możliwość spotkania przedstawicieli tak wielu firm z całego świata to ogromna motywacja do dalszej pracy w innowacyjnej i ciągle rozwijającej się branży druku 3D.

Dziękujemy, że w 2019 byliście z nami i korzystaliście z naszych rozwiązań. Mamy nadzieję, że rok 2020 przyniesie jeszcze więcej okazji do spotkań. Do zobaczenia!

Spectrum w sieci Nasz Instagram

Bogata oferta filamentów

Portfolio ponad 50 filamentów o wszechstronnym zakresie właściwości i zastosowań.

Wysoka jakość produktów

Innowacje, know-how w zakresie wytłaczania i najwyższej jakości filamenty to filary filozofii Spectrum. Nasz zespół nieustannie pracuje nad rozwojem nowych materiałów i ich zastosowaniami.

Polska produkcja

Wszystkie oferowane filamenty wytwarzane są w 100% w Polsce.

Profesjonalna pomoc techniczna

Wykwalifikowany zespół służy wiedzą na każdym etapie od doboru materiału aż po ostateczne efekty wydruku.

Nie wiesz co wybrać?

Porównaj filamenty

Dodano:

Porównaj filamenty Wyczyść
facebook twitter youtube vimeo linkedin instagram whatsup